Kodėl verta registruoti prekės ženklą?

Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, kurio pagrindinė paskirtis – atskirti vieno asmens prekes arba paslaugas nuo kito asmens prekių arba paslaugų. Praktikoje sąvoka „prekių ženklas“ (anglų k. – trade mark) tradiciškai vartojama kaip bendrinė sąvoka tiek ženklams, kurie skirti prekėms žymėti, tiek ženklams, kurie skirti paslaugoms žymėti.

Registruoti prekės ženklą nėra būtina, tačiau įregistruojant savo prekės ženklą, jis įgyja teisinę apsaugą. Tada, kai prekės ženklas įregistruotas, prekių ženklo savininkas turi teises leisti ar drausti naudoti prekės ženklą kitiems asmenims.

Kodėl verta registruoti:

  • Prekės ženklai yra svarbi ir svari priemonė reklamai, taip sukuriant pridėtinę vertę prekėms ar / ir paslaugoms;
  • Įregistravus prekės ženklą, apsisaugojama nuo prekės ženklų kopijavimo;
  • Jei tretieji asmenys prekės ženklą kopijuoja ir naudoja be leidimo, įregistravimas suteikia teisę panaudoti jį prieš kitus asmenis;
  • Įregistravus prekės ženklą, savininkas gali teikti pretenzijas, ieškinius ir kitais būdais ginti savo prekės ženklą;
  • Įregistravus prekės ženklą, jį galima išnuomoti, parduoti ir taip gauti finansinės naudos;

Prekės ženklo registracija yra vertingas dalykas plečiant savo verslą ir norint turėti visas teises į jį. Taip pat prekės ženklo registravimas apsaugo nuo trečiųjų asmenų naudojimo be leidimo, o jei panaudojama, tada prekės ženklo savininkas turi visas teises teikti pretenzijas ir ieškinius, ginant savo prekės ženklą.