Kada įmonė gali nemokėti pelno mokesčio?

Kada įmonė gali nemokėti pelno mokesčio?

Vienas iš juridinių asmenų mokamų mokesčių yra pelno mokestis, apskaičiuojamas ir sumokamas kiekvienais metais. Priklausomai nuo įmonės dydžio, teisinės formos (UAB, MB, IĮ) ir pajamų jis siekia 5 arba 15 % nuo gauto per mokestinį laikotarpį pelno.

Nauja įmonė yra atleidžiama nuo pelno mokesčio pirmaisiais veiklos metais, jeigu jos steigėjas steigimo metu nekontroliuoja kitų juridinių asmenų ir įmonės apyvarta neviršiją 300 tūkst. eurų bei įmonėje dirba ne daugiau negu 10 darbuotojų. Tai yra puiki mokesčių inspekcijos siūloma naujo smulkaus verslo vystymo paskatinimo priemonė asmenims, kurie steigiasi įmonę iš karto savo vardu su sąlyga, kad įmonė nebus perleidžiama kitiems asmenims per tris vienas po kito iš eilės einančius mokestinius laikotarpius.

Svarbu, kad neįvykdžius minėtos sąlygos ir tuo atveju, kai įmonė pritaikiusi nulinį pelno mokesčio tarifą stabdo veiklą, likviduojama arba bankrutuoja per tris mokestinius laikotarpius nuo įsteigimo, jai atsiranda pareiga patikslinti pelno mokesčio deklaraciją ir sumokėti pelno mokestį už pirmus metus.