A. Butkevičius gina į užsienį besikraustančias Lietuvos įmones

Į užsienį savo bendroves perkėlęs Lietuvos verslas sumoka tuos pačius mokesčius šalyje. Užsienio bendrovės tokiu būdu nebenuslepia mokesčių. Taip vakar pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Tie, kurie yra perkėlę savo verslą į kitas šalis, jie moka mokesčius čia, Lietuvoje. Ir moka faktiškai tiek, kiek mokėdami čia įregistravę įmones, nes šiuo metu šitas kelias, norint išvengti mokesčių mokėjimo, jau pavėluotas – mes gauname informaciją apie tų įmonių gaunamas pajamas, kokias pajamas generuoja mūsų rinkoje, teikdami paslaugas arba vykdydami darbus ir nuo jų jie turi sumokėti mokesčius čia“, – Žinių radijui teigė A.Butkevičius.

Pasak premjero, perkėlus verslą kitur, tiesiog ilgiau užtrunka tyrimai: „Tik, aišku, gal ilgiau užtrunka, kol būna atliekami tyrimai, kol gauname informaciją iš kitų valstybių mokesčių inspekcijų, bet jau jie tokiu keliu mokesčių mokėjimo nebeišvengs.“

Smulkusis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Mindaugas Marcinkevičius teigia, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų pradėjo kurtis dešimtys holdingų, kurie buvo skirti tam, kad realią veiklą vykdančios bendrovės būtų atribotos nuo grupės akcininkų. „Vilniaus prekyba“ kaltinimus mokesčių slėpimu neigia.